ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selingül Kızıltan -MUSTAFA CEYLAN KİMDİR?
Selingül Kızıltan

MUSTAFA CEYLAN KİMDİR?

Mustafa Ceylan kimdir? Diye sorarsanız 2013 yılında tanıdığım ve o günden bu yana ağabeyim olarak bildiğim bu insanı tek bir cümleyle anlatmak olası değil. Ben yine de anlatmaya çalışayım.

Şiir-sanat-kültür olarak o bir umman, ben ise o deryaya kavuşmak isteyen küçük bir dereyim.

Onu tanıdığımdan bu yana Ondan neler öğrenmedim ki? Bir ağabeyin küçük kardeşine –gerek kızarak- onu uyardığını, gerekse “Bu yazdıklarını ben yazmalıydım; seni mahkemeye vereceğim.” diyerek onu övgüye boğup teşvik ederek nasıl örnek olduğunu –keşke- yanımızda bulunsaydınız da görseydiniz. Uzun sohbetlerimizde geçen esprileri bir işitseydiniz “İşte edebiyat sayfalarına geçmesi gereken sohbet budur.” derdiniz.

O benim şiir tarihçesinde idolüm. Böyle bir ağabeyi -geçte olsa- bulmanın sevincini yaşarken diyorum ki “Keşke Onu çok uzun yıllar önce tanısaydım.”

Onu saygı ile seviyorken ona bir kızgınlığım var ki söylemeden geçemeyeceğim. Ona ihtiyacımız olduğu, onun bunu yapmaya hakkı olmadığını düşünerek buradan bütün dünyaya haykırarak duyuruyorum. “Mustafa Ceylan sağlığını ihmal ediyor.”

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi