ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşık Kazanoğlu MUSTAFA CEYLANI ANLATMAK
Aşık Kazanoğlu
MUSTAFA CEYLANI ANLATMAK

Birileri diyebilir ki; “Sen ne biliyorsun ki arkadaş” evet ben aslında hiçbir şey bilmiyorum herkesten bir şeyler öğrendim, fakat sevgiyle ve saygıyla ismini andığım Mustafa ceylan dan çok şey öğrendim. Benim gibi niceleri de onun bilgi ve birikiminden çok faydalandığına eminim...

Tanıdığım günden beri süre gelen beraberliğimiz dışında, yazdığı kitap-dergi gibi eserlerinden de dağarcığımıza çok şey koyduk. Kendisini kültüre adamış bir insan, hep yenilikten yana. Edebiyat dünyasına yenilikler eklemek için gecesini gündüz eden bir şahsiyet...

Türk edebiyatını geleceğe taşımak için elinden geleni esirgemeyen şiir yürekli, paşa gönüllü, güler yüzlü, fikri hür düşüncesi, çağdaş sevgisi dünyaya yetecek kadar geniş, tarihe iz düşen ustalardan aldığını anlatmaktan usanmayan biri...

Bugüne kadar çok sayıda eser yayınlamış. Dilerim daha çok katkısı olur. Eserleri sadece ülkemizde değil, bir çok Türk devletlerinde de sevilerek okunun bir insan... Kendini tanımaktan onur ve gurur duyduğum bir deha... Keşke onu daha detaylı anlatabilsem... Lâkin sözünü ettiğim kişi sıradan biri değil; bilgisiyle beni her alanda sınıfta bırakacak kadar, derin mütevaziliğiyle başı hep aşağıda olan biri...
Kendisine Allah’tan sağlıklı, mutlu ve de bereketli ömür dilerken saygılarımı sunarım.

Her dalın da ayrı çiçek yetişir
Bir kültür ağacı Mustafa Ceylan
Paşa gönlüm derken bağrı tutuşur
Taşır bu inancı Mustafa Ceylan

Ağlayanla ağlar gülenle güler
Bir lokması varsa kırk kişi böler
Sevgi beşiğinde hoşgörü beler
Boş vermez amacı Mustafa Ceylan

Ruhu Çanakkale bakışı vatan
Aklı Cumhuriyet nakışı vatan
Yürüdüğü yolun yokuşu vatan
Giyinmiş bu tacı Mustafa Ceylan