ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mustafa Ceylan Gülten ERTÜRK(Gülten Sultan)
Mustafa Ceylan
Gülten ERTÜRK(Gülten Sultan)

Hani hayatımızda karşımıza birileri çıkar da dersiniz ya "iyi ki seni tanıdım iyi ki Allah seni karşıma çıkardı, adam gibi bir adam işte... O vasfa sahiptir Mustafa Ceylan....

Akıl alabileceğin, tavsiyelerine uyabileceğin, örnek alabileceğin, bilgilerinden yararlanabileceğin bir şahsiyet...

Edebiyatı içine sindirmiş büyük üstatlarla haşır neşir olmuş, Türk edebiyatında eşsiz eserler bırakmış ve halâ bunun için çabalayan bir gönül elçisi... Türk edebiyatına iz bırakan şahsiyetleri ölümlerinden sonra bile ölümsüzleştirerek hayat hikayelerine yer vererek kitaplaştıran, anma günleri düzenleyip yad eden, düşünceli insan Mustafa Ceylan...

Elli yılını bu sanata adamış birikimleri ile edebiyat sofrasının aşçısı adeta...
Hazırladığı emek verdiği her bir etkinlik gönül sofrasında damak tadı bırakmış ve bırakmakta. Onun için söylenen ve söylenecek sözler bile bazen kısır kalıyor onu anlatmaya. Belki de onu anlatamadığı için utanmış bile olabilir...

Hayatımın belli dönemlerinde fikrini alabileceğim güvenebileceğim bir liman... Bir baba, bir dost, bir ağabey Mustafa Ceylan... Benim sanat hayatımda da bana etkisi olan önemsediğim bir kişilik..

İyi ki seni tanıdım abim, İyiki hemşerimsin, iyi ki hayatımın belli dönemlerinde yol gösterdin. Sen benim gözümde koca yürekli dev bir adamsın... Gültensultan&/ Gülten Ertürk

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi