ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mustafa Ceylan Ramazan EFE
    Mustafa Ceylan
Ramazan EFE

Raslantı olsa gerek. 5+7 dizilimli bir şiir paylaşımın altına çarşaf gibi bir yorum ya da Gülce Şiirleriyle ilgili bir makale de Mustafa Ceylan adı var. Sıcağı Sıcağına Ankara’da "Gülende’nin Beşiği" adında Ozan Muharrem Yazıcıoğlu’nun şiirlerinin yer aldığı kitabı yayımlayan Mustafa Ceylan ile akrabalık olup olmadığını sordum. Sanki “kaldır ayağını, üstüne bastın” diyecek gibi bir duyguyla Ceylan ustayla tanışmamın tazeliği dün gibi anımsadığım bir olay.

Denizli de bir şiir toplantısında iki yabancının yanında yer olduğunu söyledi Ceylanı tanıyan bir arkadaşım. Neyse Onun kadar değer verdiğim Vatandaş Osman Harun Yiğit gülücüklerinin arkasında dostluklarını paylaştığım arkadaşlarım oldular. Güftesini yazdığı, bestesini yapan ustanın (Şenol Yağar) vefat ettiğini söyleyen Ceylan' ın iki şarkısını notalayarak güncellenmesini sağladık.

Bir de Ankara’da buluştuk. Ramazan Topoğlu’na gideceğiz. Ankara’da değilmişim gibi Topoğlu’na saygın bir kişiliği gönderdiğimi belirttim. Bizi kapıda karşılayan Topoğlu beni görünce yüzünde bir bulut sıyrıldı sanki. Odasında kucaklaşırken Mustafa Ceylan gibi bir adamla bol bol fotoğraf çektirirsin artık deyip o an ki resimler koleksiyonumda ve Facebook sayfamda Ayrıcalıklı yerini korumaktadır.

Şiir Zamanı yöneticisi Yasemin Turan Demir’le tanıştırırken şok yaşamadan o güzel insanla da karşılaşmanın ardında bol bol söyleştik. Yasemin hanımın coşkusu da bir başkaydı. O koca adamla birlikte Şiir zamanının 2. yaş günü nedeniyle Dolu dolu olduğunu söyleyen arkadaşların anlattıkları ve sanalda paylaşımları bunların kanıtları...
Ramazan Efe
Emekli Öğretmen
Merkezefendi-Denizli

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi