ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şevket ATALAY-MUSTAFA CEYLAN'A MEKTUP
Mühendishaneden Şevket ATALAY

MUSTAFA CEYLAN'A MEKTUP

Sayın Ceylan,

Yahu, ne kıskanç adamsın. Dur, hemen dellenme. Tamam haklısın, sayın gibi bir hitapla başlayıp yahu gibi argo bir tabirle üstelik kıskançlık ithamıyla bana da bir mektup gelse benim de kan beynime sıçrar. Hitapta ki denksizlikle devamındaki densizlik beni de hoplatır.

Biliyorsun bu aralar vaktim bol. Bu yüzden lafı dolandırmadan kısa yazacağım. Şimdi sakinleştiysen kelamımı anlatayım. Öncelikle belirtmeliyim, bu mektup Vatandaş Osman'ın kışkırtmasıyla yazılmış olsa da içeriğinden haberi yoktur.

Duydum ki atmış yaşı ortalamış yazmaya başlayalı elli seneyi geride bırakmışsın. Tanışalı dört beş yıl oldu, kendi ağzınla söyler durursun toplantılarda; "kıskanıyorum dostlar, Yunus Emre'yi, Aşık Veysel'i, Şair Nedim'i, Shakespeare'i, velhasıl tarihe mal olmuş bütün şairleri kıskanıyorum. Ha, bir de bizim Vatandaş Osman'ı. Yahu diyorum ben de öyle bir şiir yazmalıyım ki bunları geçmeliyim, hepsini kıskandırmalıyım."

Bence yanılıyorsun. Aslında yaralı bir ceylanın telaşla ırmakta su içmesi kadar kısa olan bu zaman diliminde yazdığın dizeler arasında oldukça fazla şair kıskandıracak örnek var.

Dert etme, sorun sen de değil dostum, sistemde. Edebiyat aleminde de sistem düzenin geneli gibi. Yırtmak kolay değil örtüleri. Bazen örtüler bizim arkamızdan aralanır. İzleriz o zaman bir yerlerden...

Bu yazdıklarımla rahatlayıp durmayasın ha. Elli yıldır peşinde koştuğun dizelerin daha mükemmele ulaşması için anca bir bu kadar daha süren var. Biliyorum ki birikim arttıkça yıllandıkça daha süzülmüş damlalar dökülür kağıda.

Merakla bu yeni mahsulleri bekliyoruz. Bu vesileyle sadece eserlerinle değil yol gösteriliciliğinle yardımcılığınla edebiyat dünyasına olan katkıların için de teşekkürler... 25.12.2015

Sevgi ve saygılarımla
Mühendishaneden Şevket

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi