ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dr. Nedim Uçar-VEFANIN ADI MUSTAFA CEYLAN
Dr. Nedim Uçar

VEFANIN ADI MUSTAFA CEYLAN

Her mevsimin kendisine özgü çiçekleri ve o mevsimin özelliklerini taşıyan duruşları vardır. Şahsım adına nerede bir çiçek görsem boy attığı mevsimi anında anımsarım. Duygu deryasında hem hüzünlenir, hem de mutlu olurum.

Neden yazıma böyle başladım, o zaman hemen konuya gireyim. "Sanat Kültür Edebiyat, Şiir, Söz Sanatı" gibi sahnelerde nerede ise otuz yıl öncesinden tanıdığım, çok değer verdiğim ve fedakârlık konusunda hep kendinden veren ve asla yılgınlık göstermeyen sevgili kardeşim Mustafa Ceylan her mevsimde boy süren nadide çiçeklerin yerini alır. Vefanın ve fedakârlığın tam karşılığı nedir derseniz, tam anlamıyla Mustafa Ceylan'dır... 

Mustafa Ceylan kardeşim, her alanda kendisini yetiştirmiş, bulunduğu ortama fazlası ile yararı dokunan hem iyi bir araştırmacı yazar, hem de güçlü bir şairdir. Özellikle de son yıllarda Gülce'ye verdiği emek, Antalya'da şiirin evrensel düzeyde yerini alması için gösterdiği çabalar, bütün sanat camiası tarafından gıpta ile izlenmektedir.

Mustafa Ceylan, tanıdığı her bireyin yanında, en dar anında yer alır. Elinden geldiği bütün fedakârlığı gösterir, bütün sorumluluğu üstlenir. Bu tür durumlara birçok defa bizzat tanık oldum. Hakk'ın huzuruna intikal eden şair ve yazarların cenaze namazlarında hiç beklemediğim zamanlarda yanında da değerli hemşehrim Araştırmacı Yazar ve Şair Sabit İnce ile birlikte saf tutarken gördüm. Yine birçok merhum yazar ve şairlerin ölüm yıl dönümlerinde anma törenleri düzenleyerek ve adlarına cadde, sokak, park veya kütüphane gibi yaşamalarını sağlayacak önemli girişimlerde bulunmakta ve başarılı da olmaktadır.

Mutafa Ceylan gibi geçmişi yaşatan, geleceği de doğru çizgilerde şekilleyen değerlere her zaman ihtiyacımız vardır.

2016 Yılı, Sn. Mustafa Ceylan'ın 50. Sanat yılı kutlanacak. Fedakâr ve vefanın karşılığı olan sevgili kardeşimin sanat yılının çağlar boyu sürmesini gönülden isterken, böyle bir çileli yolda düşmeden, takılmadan, yorulmadan devam etmesini diliyor, kendisine, yapıcı ailesine, gönüldaşlarına, kutlamalara katılan değerlere, ileride bu yazıyı okuyacak olanlara beğenenlere, beğenmeyenlere ve her faniye sonsuz sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Nedim Nedim Uçar
Araştırmacı Şair ve Yazar. 28.12.2015

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi