ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HELE BAKIN ŞUNLARA !
#1
“ HELE BAKIN ŞUNLARA ! ”


Mustafa CEYLAN
**************

Ocak 2011'de birinci baskısı yapılan "İĞFAL" isimli bir kitap var elimde, yazarı YILMAZ DİKBAŞ. (Kürt açılımı-1) başlıklı yazısında BDP' nin oy oranının %5,68 olduğu, BDP dışındaki partilerin aldığı oyun ise % 94.32 olduğunu vurguladıktan sonra diyor ki:
((Peki nasıl oluyor da Türkiye genelinde %5,68 oy oranına sahip olan taraf, % 94,32 oy oranına sahip olan tarafa hükmetmeye çalışıyor?
Dünya tarihinde bugüne kadar hiçbir ülkede, yüzde 6 oranındaki bir azınlık, yüzde 94 oranına sahip olan tarafa hükmetmeye çalışmamıştır.

Şimdi istenilen şudur. Ezici bir çoğunluğa sahip olan kitle, küçük bir azınlığa sahip olan topluluğa imtiyaz haklar tanıyacak, kendi varlığını KENDİ KİMLİĞİNİ HİÇE SAYAN kararları kabul edecek.
Ve bütün bunlar, DEMOKRASİ ADINA yapılacak!
Dünyada böyle bir demokrasinin örneği hiç olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

PKK'NIN AÇILIM ŞARTLARI
Ortaokul ve lise tarih kitaplarında okuduk. İki devletin orduları savaşır. Ne kadar uzun sürerse sürsün, sonunda bir taraf yenilir ve barış masasına oturulur. Barış masasında yenen taraf, yenilen tarafa anlaşmanın şartlarını dayatır. Yenilgi ne kadar ağır olmuşsa, yenen tarafın dayattığı şartlar da o kadar ağır olur.
Şimdi, 25 yılı aşkındır Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)ile çarpışan PKK terör örgütünün, "Kürt Açılımı" adı altında dayattığı şartlara bakalım:
-TSK, çatışmaları koşulsuz olarak durduracak.
-PKK'nın dağdaki militanlarına genel af çıkarılacak. Dağdan inecek bu militanlara özgür yaşama, ekonomik rahatlık ve siyasete girme koşulları sağlanacak.
-Kürtçe resmi dil olarak kabul edilecek.
-Kürtçe eğitimi yapan ilköğretim, ortaöğretim okulları ve üniversiteler açılacak.
-Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne ekonomik özerklik tanınacak.
-Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki belde, köy, sokak, cadde, ilçe ve il isimleri Kürtçeye dönüştürülecek.
-Türkiye'de okullarda "Ant İçme" törenleri kaldırılacak. Hiç bir yere "Ne Mutlu Türküm Diyene" söylemi yazılmayacak, yazılmış olanlar hemen silinecek.
-PKK'nın terörist lideri, İmralı'dan salınacak ve T.C Devleti ile yapılacak görüşmelerde MUHATAP kabul edilecek.
Bu şartlar, uzun süren bir savaşın sonunda yenen tarafın PKK, yenilen tarafın da Türk silahlı kuvvetleri olduğunu göstermiyor mu?
Peki gerçekten TSK yenildi mi?
TSK yenildi de Türk halkının haberi mi olmadı?

PKK-BDP PROPAGANDACISI GAZETECİLER .
"Eğer bir yalan, uzun bir süre yeterince tekrarlanırsa, sonunda o yalan bir gerçekmiş gibi algılanır."Dr.Joseph Goebbels(Hitler'in Propaganda Bakanı)

Medyada, PKK-DTP-KCK-BDP'nin açıktan açığa propagandasını yapan TARAF GAZETESİ'nden birkaç alıntı yapmak istiyorum.
Bu alıntıları okuduktan sonra, sakın ola TARAF GAZETESİ' nin yazarlarına ALÇAK, NAMUSSUZ, ŞEREFSİZ, ONURSUZ, VATAN HAİNİ gibi sıfatlar yakıştırmayınız! Böyle yaparsanız, asıl gerçeği gözden kaçırmış olursunuz. Aşağıda yorumlarını okuyacağınız Taraf gazetesi yazarları, GÖREVLİ'dirler. Hepsi bu kadar! Kendilerine verilmiş olan görevleri, Hitler'in propaganda Bakanı Dr. Joseph Goebbels'in yöntemini uygulayarak yerine getireceklerdir. Yani, sürekli olarak yalan söyleyecekler, yalanlarını da Allah'ın her günü tekrarlayıp duracaklardır!
İşte Taraf gazetesinin "görevli" yazarlarının yaptığı PKK propagandasından örnekler :

YASEMİN ÇONGAR:
"Kürt sorununda Başbakan MECBUR KALDIĞI için bir takım adımlar atıyor."
"Devlet, barışçı çözüm için ÖCALAN'I MUHATAP ALMASI GEREKTİĞİNİN FARKINDA."
"Çözüm, "RESMEN" değil, "FİİLEN" gerçekleşecek.
"Öcalan'ın bugün artık dağdan ziyade, şehirde etkili bir LİDER olduğuna inanıyorum."
"Öcalan, devlet için MECBURİ bir muhatap."(TARAF, 22.07.2009)
*
"Elli yıldır Batı güvenlik sistematiğinde bulunan bir ORDUNUN, NATO, ABD ve AB işbirliğine karşı, "RUSÇU" bir KLİĞİN ELİNE GEÇMESİNE seyirci kalınır mı?"(TARAF, 28.01.2009)

*

"Hükümet, Kürt meselesini çözmek için yapılması gereken her şeyi,evet her şeyi, yapma cesaretini ve kararlılığını içinde barındıran bir çalışma başlattı, ama Kürt vatandaşlarımız henüz buna inanmıyorlar."
"Kürtlerin bugüne kadar daha ziyade zalim yüzüyle tanıdıkları devlete güvenmeleri çok zor."
"Devletin de değişmeye başladığı, değişmeye MECBUR kaldığı..."(TARAF,04.08.2009)

*

"PKK, Kürt meselesinde çözüm arayışına giren devletin resmen olmasa da FİİLEN muhatabıdır."
"Kürt meselesinin asıl nedeni olan EŞİTSİZLİK ortadan kalkmadıkça, çözüm yetersiz kalmaya mahkûmdur."
"Ancak, hükümet çevresi, çıkış yolunun, tek maddeye odaklı bir değişim yerine, Anayasanın TÜMÜYLE değiştirilmesi olduğunu düşünüyor..."(TARAF, 05.08.2009)

*

AHMET ALTAN :

"Bu sorun çözülecek.
Öcalan'ın bir YOL HARİTASI açıklayacağını söylemesi, DTP' lilerin TÜSİAD' la görüşmesi, Kürt milletvekillerinin ılımlı konuşmaları, "iklimin" rahatlamasında önemli roller oynuyor."
Ahmet ALTAN, PKK terör örgütü karşıtlarının sonunu şöyle görüyor:

"Yavaş yavaş bir MİZAH konusuna dönüşecekler."
"Bu toplum umutlu bir yolda ilerliyor.
Ergenekon türü örgütler temizleniyor.
Ordu, olması gereken çizgilerin içine çekiliyor." (TARAF, 30.07.2009)

"Peki hepimiz eşit miyiz?
Türklerle Kürtler eşit mi?
Devletin resmi dili ne?
Türkçe.
demek dilde eşit değiliz, ülkede yaşayan bir GRUBUN DİLİ, devletin RESMİ DİLİ, diğer BÜYÜK GRUBUN dili resmi değil.
Ülkede eğitim hangi dilde yapılıyor?
Türkçe.
Kürtçe eğitim yapan okul var mı?
Yok.
Kürtçe eğitim yapan üniversite var mı?
Yok.
Demek eğitimde eşit değiliz."
Demek ANAYASAYA GÖRE DE EŞİT DEĞİLİZ."(TARAF, 05.08.2009)
*
"Siz, ona buna HAİN diyenlere, ERGENEKON' un AVUKATLIĞINA soyunanlara aldırmayın.
Onlar çoktan kaybettiler.
Hayat onları yendi geçti"(TARAF, 06.08.2009)
*
PKK niye TESLİM OLSUN?
Bu örgüt yenilmedi ki.
Hâlâ parası, silahı ve en önemlisi halk arasında kuvvetli bir desteği var. Halk arasında desteği sürdüğü sürece de PKK'yı YENEMEZSİNİZ! Yirmibeş yıl süren savaş yirmi beş yıl daha sürer."
"PKK ne kadar sıkışık durumdaysa, DEVLET de o kadar SIKIŞIK durumda."
"Doğrusunu söylemek gerekirse Kürt kanadı daha aklı başında duruyor. Baykal ve Bahçeli gibi kışkırtıcı konuşan liderler pek çıkmıyor o kanattan."(TARAF, 07.08.2009)

*

RONİ MARGULİES:
Türkiye'nin bölünüp parçalanmasına karşı çıkanları şöyle tanımlıyor:
"FAŞİSTLERİN tepinmesi, VATAN ELDEN GİDİYOR diye böğürmesi çok doğal."
"Bizzat Genelkurmay görevlileri sorunun silah zoruyla halledilemeyeceğini ilan ediyor. Radyolar açılıyor, köy isimlerinin tekrar Kürtçeleştirilmesi konuşuluyor. Yavaş yavaş, fazla zorlamadan, fazla keskin bir adım atmadan, TÜRKLER ALIŞTIRILIYOR"
"Sayın Öcalan'ın AÇIKLAYACAĞI YOL HARİTASI tarifsiz bir heyecanla beklenmeye başladı."
"Siyasi kararlılık olduğu çok açık. Herşey bunu gösteriyor. Belli ki, asıl kaygı, ACABA TÜRK MİLLETİ NE DER diye kaygı duyuluyor."
"CHP, Niye operasyon yapmıyorsunuz LAN diye tepiniyor."
"Ve AKP kurmayları, CHP ve MHP'ye oy kaybetmekten korkuyor! Böyle durumlarda, bu kurmayları karşıma alıp duvara dizmek geçiyor içimden. Tek tek sol elimle kravatlarından tutup sağ elimle İKİ TOKAT atmak ve bağırmak istiyorum"

KÜRT AÇILIMI ÇALIŞTAYI :
1 Ağustos 2009 günü Ankara'da POLİS AKADEMİSİ' nin ev sahipliğinde akademinin Anıttepe yerleşkesinde "KÜRT AÇILIMI ÇALIŞTAYI" yapıldı.
Basına kapalı yapılan çalıştaya İçişleri Bakanı Beşir ATALAY ve Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Zühtü ARSLAN ile birlikte şu gazeteciler katıldılar:

1-Hasan Cemal(Milliyet)
2-Cengiz Çandar(Radikal)
3-Oral çalışlar(Radikal)
4-Fehmi Koru(Yeni şafak)
5-Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan(Akşam-Behçeşehir Üniv.rekt)
6-Okan Müderrisoğlu(Sabah)
7-Muharrem sarıkaya(Habet Türk)
8-Mustafa Karaalioğlu(Star)
9-Nasuhi Güngör(Star)
10-Prof.Dr.Mithat sancar(Taraf, Ankara Ünv, Hukuk fak. öğrt Üyesi)
11-Ruşen Çakır(Vatan)
12-Ali Bayramoğlu(yeni şafak)
13-Mümtazer Türköne(Zaman)
14-İhsan dağlı(Zaman)

Şimdi bu katılımcıların bazılarını biraz yakından tanıyalım:

PROF DR. ZÜHTÜ ARSLAN:
Polis Akademisi başkanı. Projeler yaparak, kitaplar yazarak AB'den doğrudan ve dolaylı yüzbinlerce Avro HİBELER aldı. Kesin olarak ne kadar Avro aldığını sorduğum mektuplarıma yanıt vermedi, telefonlarıma çıkmadı. AKP iktidarına yeni anayasa taslağı(MANDA ANAYASASI)hazırlayan 6 kişilik komisyonda görev aldı.

PROF.DR. DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN:
Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesinde adı bulunmayan, yani esamesi okunmayan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü ve Akşam gazetesi yazarı. AB mandacısı. Öğrencilere AB' nin Erasmus programını uyguluyor. Erasmus Programı' nın amacı, ULUSAL KİMLİĞİ SİLMEK, yerine Hristiyan AVRUPA KİMLİĞİ yerleştirmektir.

HASAN CEMAL:
Dünyayı yöneten Küresel Çete'nin tepedeki üç kuruluşundan biri olan BİLDERBERG üyesidir. Bilderberg yöneticilerinin tamamına yakını SİYONİSTTİR. Pentagon koridorlarında neler konuşulduğunu bilen yazan gazetecidir. Kayıtsız şartsız ABD yanlısıdır. AB Mandacısıdır. IMF'siz Türkiye'nin yapamayacağını sürekli yazandır.

CENGİZ ÇANDAR:
CIA Ulusal Güvenlik Konseyi eski üyesi Graham Fular ile TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK JEOPOLİTİKA isimli makaleyi yazdı. Küresel çete'nin en tepesindeki CFR adlı GİZLİ ÖRGÜT'ün SİYONİST yöneticilerini "ONUR DUYDUĞU ŞAHSİYETLER" olarak sundu. ABD eski savunma bakan Yardımcısı siyonist Paul Wolfowitz'in, BARZANİ'NİN VE TALABANİ'NİN YAKIN ARKADAŞI. 1998 Temmuz'da Washington merkezli Wilson Enstitüsü'nden YÜKLÜ BİR BURS ALARAK 6 ay Washington'da yaşadı.

FEHMİ KORU:
İmam Hatip Okulu ve İzmir Yüksek İslam enstitüsü' nü bitirdikten sonra ABD' de eğitim gördü. Küresel Çete'nin en tepedeki 3 kuruluşundan birisi olan BİLDERBERG toplantısına davet edildi. Asıl mesleği casusluk olan CIA ajanı Graham Fullar'ın kaleme aldığı TÜRKİYE'DE İSLAM KÖKTENCİLİĞİ'nin GELECEĞİ adlı kitabın TAKDİM YAZISINI yazdı.

PROF.DR.MİTHAT SANCAR:
Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesi öğretim üyesi ve TARAF GAZETESİ yazarı. Kürtçenin eğitimde kullanılmasını, özel radyo ve televizyonlarda sınırsız yayın yapılmasını istiyor. Kimlik temelli genel siyaset yapılanmasını ve yerel yönetimlere ÖZERKLİK tanınmasını, yani TÜRKİYE'DE EYALET SİSTEMİNE geçilmesini savunuyor. AB Mandacısı. Öğrencilerine, AB' nin Erasmus programını uyguluyor."
 
Cevapla
  


Foruma Git:


Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi