ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MASAYA BAK MASAYA
MASAYA BAK MASAYA
Mustafa CEYLAN
30/12/2011

Aziz Nesin'e hiç kızmamak lâzım...
Mizah, hem de en kara mizahtır yaşananlar.
Bir tarafta emekli milletvekili maaşları, öte tarafta benim gibi emeklilerin maaşı. Bir yanda hatalı istihbarat, öte yanda 35 ölü. Ve sokaklarda terör örgütünün veledlerinin ellerinde molotof...
Ne oluyor?
Nereye gidiyoruz?
*
Neyse...
Öylesine derin ki yaram. 
Vatandaş Osman' ı çağırayım ki biraz gülsün halime. O güldükçe ben de güleyim kendi halime.

*
Sözümü nereye getireceğim?
Ah karmakarışık kafamın içi. Gündem o kadar dolu ve sarsıcı ki, kalemim hangi konuya yaklaşsa içinden binlerce ah çıkmakta.
Sonra,
Vaz geçmiş fidanım bizim köyde çobanlık yapmayı bırakmış, en uzak ülkelerin kurtarıcılığına talip.
Hayret valla...
*
Şimdi şu aşağıda yayınlayacağım bir kaç fotoğrafıma, kesinkes "Ucu sivri ayakkabı destanı" nın kahramanı katıla katıla gülecektir.
Buyurun bakın bana...
[Resim: bzytb4ydapkmdbef6.jpg]
[Resim: bzytc86e5bfyigzpe.jpg]
[Resim: bzytcmy5oox30gptu.jpg]
[Resim: bzytd0din7ttd7tmq.jpg]
Gördünüz manzarayı değil mi?
Burasının adresi şu :

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,
ANTALYA BÖLGE MÜDÜRLÜGÜ 
BAGLI ILLER: ANTALYA, ISPARTA, BURDUR 
Adres Tahıl Pazarı Mah. İsmet Paşa Caddesi No: 47/B 07040 - Antalya 
Telefon (0 242) 243 47 70 
Faks (0 242) 243 47 71 
E-posta antalya@csgb.gov.tr 

Evet, bu kamu kuruluşunun vatandaşlara sokakta sunduğu MOTOSİKLET MASASI hizmetini görüyorsunuz...
İsterseniz, bu yazıyı okuyunca şu mail adresine bu yazının linkini de gönderin. 
Bu kadar şahane, bu kadar muhteşem bir vatandaş hizmetini yeryüzünün bir başka ülkesinde göremezsiniz..

*
Oysa,
Ben oraya,aylarca çalışıp da maaşımı alamadığım için derdimi şikâyet etmeye varmıştım. Oraya gelen herkes de aynı şekilde dertliydi yani. Kapının girişine bağlanan bir yaratık(adam demiyeceğim) insanları sanki tekme tokat dışarı kovuyor, formu verip, nerde yazarsan yaz, gel, ben inceleyeceğim diyor delicesine, ne dediğini bilmiyordu.

Hayret ettim kaldım.
Kamu hizmetinde 25 yıl görevler yapmışım. Daire Başkanlıkları, Başbakanlık Müşavirliği dahil çok önemli görevlerde bulunmuş bir makina mühendisiydim. Kapıda bağlanmış adamın biz dertli ve şikâyetlerini anlatıp yazacak vatandaşlara sunmak durumunda kaldığı masanın güzelliğine bakın.
Ya da oturup ağlayın...
Yok yok vaz geçtim ağlamayın, basın kahkahayı...
O aşağıda, yukarıda mü dürüm...
Dürüm dürüm halim benim, kalemim elimde...
Gülme Vatandaş Osman halime bakıp bakıp...
Dünya kenti ANTALYA burası...
Yıl mı, 2012 ye bir ay kala...
*
Çekil kenara bi koltukluk yer ver Osman...!...

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi