ein Bild ein Bild
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Yap Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mehmet Rıza ÜNLÜ Sergisinin Ardından
Mehmet Rıza ÜNLÜ Sergisinin Ardından

Mustafa CEYLAN
31.12.2011

Yeni çağın muhteşem sanatının bana göre muhteşem sanatkârlarından birisi bizim Antalya'da... Gravür ve Mozaik sanatı ve sanatkârı da Mehmet RIZA ÜNLÜ...

[Resim: bzywre6enwaxsst6q.jpg]
[Resim: bzywry0nep6es5682.jpg]
22.Aralık.2011 tarihinde (Gravür ve mozaiklerle Antalya sergisi) nin açılışına çok istememe rağmen gidememiştim. Ancak, serginin duyurusunu
(( http://www.gulceedebiyat.net/konu-gravur-ve-mozaikle-antalya-mehmet-riza-unlu-sergisi )) adresinde-sitemizde yapmıştık.

Bugün(30.12.2011) günü, saat 15:00 de söz konusu sergide çok enfes bir toplantıya şahitlik ettik. Sergide yer alan eserlerin çoğu AKUT'a destek amacıyla', geliri Akut'a bağışlandığı için, satılmıştı ve bunun plaket -teşekkür törenindeydik.
[Resim: bzywsdokpq3nbalky.jpg]
[Resim: bzywsx695sh3rqksi.jpg]
[Resim: bzywtd5lq1f9b9upu.jpg]
Etkinlikte, Ansan-Antalya Sanatçılar Derneği Başkanı Taci ALPARSLAN, kadim dostum GELİŞİM SANAT'ın kurucusu şair Türk Öğer KOÇ,kadim dostlarımdan esnaf Halil AVCI, Ansan yöneticisi-gazeteci Afife DEMİRTAŞ ve benim için ççok iyi bir MÜZİKOLOG-Müzik adamı olan Mustafa Mümtaz ve daha bir çok dost da vardı.
[Resim: bzywtx2teq0eh2f9e.jpg]
[Resim: bzywuca2zv8svijlu.jpg]
Akut elemanları o tanınan kıyafetleri ile gelmişlerdi. 
Muhteşem Gravür Sanatçısı Mehmet Rıza Ünlü' nün eserlerine hayran kalmıştık.
[Resim: bzywuw1rfp7xc4xj6.jpg]
[Resim: bzywvezgb0crrgnnm.jpg]
[Resim: bzywvwhg80gwla30i.jpg]
Bu arada;
Özlem Şahin isimli kitapları da olan bir şairimizle de ben ilk kez tanıştım. Harun Yiğit vatandaş Osman meğer yakınen tanıyormuş onu. Her ikisinin de çektim fotoğraflarını. 
[Resim: bzywwglv6o5rqp6f6.jpg]

*

Şiir sanatı ile resim ve fotoğraf sanatını çoğu sanat eşleşmelerinde görmüş ve aralarındaki bağı veya terslikleri bizzat birinci elden sanatkârları ile konuşup yaşamıştım. 

Ama gravür ve mozaik... Evet bu ikisini hem çok beğeniyorum ve hem de çok merak ediyordum. 
[Resim: bzywwwgr5uwquf9aa.jpg]
[Resim: bzywxffeihuu2h96q.jpg]
[Resim: bzywxwpew969nl41u.jpg]
O milimetrik parçaları nakış nakış sabırla ve inatla hem de aslına, tarihine, konum ve durumuna uygun olarak, sanatkârane bakışını da ekliyerek tabloya yansıtmak hayli emek isteyen bir olay. Mehmet Rıza Ünlü, bunu başarmış. Uluslararası boyutta ülkemizi temsil edecek bir sanatkâr...
Tebriklerimi, teşekkürlerimi sunuyorum...

Foruma Git:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Android Haberler | Ansansanat | Borsa Yorumla | Gülce Edebiyat | Türkçe Dersi